Paramedik Maaşları Ne Kadar? | Nazike Abla

Paramedik Maaşları Ne Kadar? 2018 Paramedik Maaşları

Paramedik Maaşları Ne Kadar? 2018 Paramedik Maaşları

112 Acil Servis, Hastane acil servisleri ve özel ambulanslarda görev alan paramedik (İlk ve Acil Yardım – A.A.B.T) mesleğini icra eden sağlıkçıların maaşları ile ilgili birçok farklı söylem bulunmaktadır. Ancak 112 Acil Servis’in göz bebekleri olan paramedikler, yapmış oldukları zorlu görev ve riskli birim olmaları nedeniyle hastane personellerinden farklı olarak değerlendirilmektedir. Sürekli yollarda olan ve her türlü sorun ile ilk önce karşılaşma riskleri olan bu personellerin çeşitli donanımlara sahip olmaları da gerekmektedir. İnternet camiasında yer alan tüm gereksiz bilgileri aklınızdan çıkararak; sizlere en net bir şekilde paramedik maaşlarını açıklayacağız.

Her yıl memur maaşlarına bir takım zamlar yapıldığını unutmamanız gerekmektedir. Bu yılda paramedik maaşlarına yapılan zamlar ile birlikte; en net maaş tutarlarını aşağıda sizlere açıklayacağız.

2018 Paramedik Maaşları Nedir? 2018 Paramedik Maaşları Hesaplama

Paramedik Saf Maaşı*: 2200 Türk Lirası

Paramedik Sabit Ek Ödeme*: 900 Türk Lirası

Paramedik Ek Ödeme*: 500 Türk Lirası

Paramedik Yemek Ücreti*: 214 Türk Lirası

Paramedik Ek Nöbet Ücreti*: Saatlik: 14 Türk Lirası / 24 Nöbet Ücreti: 340 Türk Lirası

Paramedik Toplam Aylık Maaşı: 3814 Türk Lirası (Hiç fazladan mesai yapmayan bir paramedik için..)

Dip Not: Ayda 3 fazladan mesai 24 nöbeti tutan bir paramediğin aylık maaşı yaklaşık olarak: 4800 Türk Lirası civarında olmaktadır.

(*Onluk yuvarlamalar ile birlikte)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

14 yorum

 1. Gerçekten sağlık bölümlerinin maaşları ülke şartlarına göre oldukça güzel ancak atamaları artık azalıyor ve bitme derecesine kadar gelmiş.

 2. Umarım bir gün bizde bu mesleği yapan paramedikler oluruz, insanlara yardım ederiz de maaş pek önemsenecek bir şey değil. Her türlü yaşayıp gidiyoruz nasıl da olsa?

 3. Şuan 10/2 olarak Kars 112’de çalışıyorum. Aldığım maaş yazıda olduğu gibi birebir aynı neredeyse. bilgi için teşekkür ederim.

   • Sayısal – Fen ağırlıklı olarak alıyor.
    Önlisans bölüm.
    KPSS puanı yaklaşık olarak 80 ve üzeri almanız gerekiyor.

  • Evet hanımefendi, konuda yazan bilgiler doğrudur.
   Ortalama bir paramedik maaşı 4.200 ile 4.800 arasında yer almaktadır. (Çalıştığı bölge, yoğunluk, döner sermaye, ek ödeme gibi gelirlerin değişkenlik göstermesi ile ilgili olarak..)

   • Devlete göre çok çok az değil mi ek ödemesi var mı aylık 10 gün özelde çalışan ortalama 1500 2000 arası mı alıyor yani

    • Ortalama 1800-2400 arasında değişiyor ücretler özelde.
     Ama çok fazla beklemeyin derim ben özelde ücret olarak.
     Zaten özelde iş bulmak da o kadar kolay değil, maalesef.

 4. paramedik ikinci öğretim okuyup aynı anda başka bir bölüm okuyabilirmiyim. artıları eksileri ne olur biraz bilgi verebilirmisiniz?

  • ÇAP yapabilirsiniz.
   Ya da Açıktan başka bir lisans bölümü okuyabilirsiniz.
   Paramedik ile aynı anda farklı olarak açıktan Afet Bölümü ya da Sağlık Yönetimi bitirirseniz atandığınızda maaşınız da daha yüksek olur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN