Aşırı Terleme Sorununa Etkili Çözüm | Nazike Abla

Aşırı Terleme Sorununa Etkili Çözüm

Aşırı Terleme Sorununa Etkili Çözüm

Her ne kadar bir çok insan aşırı terleme sorununu bir hastalık olarak görmese de aslında oluşan bu rahatsızlık ciddi bir çok sorunun habercisi olarak büyük risk arz ediyor. Yaz yada kış fark etmeden gerçekleşen bu aşırı terleme çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Genellikle cerrahi müdahale ile kalıcı olarak çözüm sağlanabildiği gibi çeşitli farklı operasyonlarla da aşırı terleme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Bir çok sağlık kuruluşlarında uygulanan aşırı terleme tedavi yöntemleri bu sorunu ortadan tamamen kaldırabiliyor, uygulanan yöntemler hakkında Pembe Sihir sağlık kategorisi editörü Melike ERDEM sizler için geniş bilgiler sunuyor.

Terleme Nedenleri

Aslında terlemek insan vücudu için oldukça yararlı bir eylem olarak bilinir. Normal bireyler günlük ortalama 100 cc miktarında terlerken bu oran sporcularda daha yüksek seviyededir. Vücudumuzda milyonlarca ter bezinin olduğunu düşündüğümüzde terlemenin gayet normal bir fizyolojik durum olay olduğunu anlıyoruz. Belirttiğimiz miktarda terlemek insan sağlığı açısından her hangi bir sorun teşkil etmezken bu oran arttığında risk unsurları ortaya çıkmaktadır.

Terin yapısını incelediğimizde içerisinde su, sodyum ve potasyum bulunmaktadır. Bu bileşenler terin kokusuz olmasını sağlarken, ter kokusuna neden olan başlıca etkenler bakteri, ölü hücreler ve havasızlıktır bu nedenle ter kokusu en çok ayak, koltuk altı gibi bölgelerde oluşur.

Ayak Terlemesine ve Kokusuna Çözüm İçin Tıklayın

Aşırı terleyen insanlarda zaman içerisinde oluşan ter kokusu kişinin günlük aktivitesinde bazı kısıtlamalara ve öz güven kaybına neden olabiliyor.

Terleme Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Terlemeyi önlemek için geliştirilen bir çok yöntem arasında kullanım kolaylığı açısından en çok tercih edilenler krem, jel yada spreylerdir. Bu ürünler kısa süreli olsa da terlemeyi önlese de uzun vadede cilt üzerinde ciddi tahribatlara neden olmaktadır. Bu ürünlerin çalışma prensibi kullanılan bölgedeki ter hücrelerini tıkamaktır böylece ter vücuttan dışarı atılamaz ancak bu olumlu bir tedavi yöntemi değildir, çünkü oluşan ter içeri hapsedildiğinde belirli bir sür sonra yağ bezesi, kist veya cilt kanserine varan hastalıklara neden olur.

Yapılan bilimsel araştırmalar ışığında terleme tedavisi için uygulanması gereken en etkili ve kalıcı yöntemlerin başında ilaç veya cerrahi yöntemler geliyor. İlaç tedavisinde ter bezlerinin salgıladığı ter miktarı dengeye alınmaya çalışılırken cerrahi işlemlerde ter bezleri alınmaktadır. Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde sizde aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız Myra Estetiğin sunduğu terleme tedavisinden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN