2018 Oturma Odası Tasarımları | Nazike Abla

2018 Oturma Odası Tasarımları

2018 Oturma Odası Tasarımları

Yeni yılda oturma odasını yenilemeyi düşünenler için 2018 oturma odası tasarımları örneklerine göz atabilirsiniz. Modernliği seven kişiler için, fonksiyonel bir tasarıma sahip oldukça az yer kaplarken yaşam alanı olarak daha fazla yer bırakan dekorasyonlar revaçta. Minimalist bir modernliğin oturma odalarına dokunuşu, sadeliği ön plana çıkardığı görülüyor. Zeminlerin kaplamalarından tutun duvarlarda tercih edilecek renk kadar mobilyalarınızın yerleşimi de çok önemlidir.

Oturma odanızı modern bir görünüme kavuşturabilmek için, detayları gözden kaçırmadan ayrıntılı bir şekilde düzenlemeler yapmalısınız. Az yer kaplamasına rağmen işlevsel açıdan kullanışsız olan tercihlerden ziyade, modern ve işlevsel küçük parçalar tercih etmeye özen göstermelisiniz. Oda içerisinde kendiniz ve sevdiğiniz insanlara yaşayabilecekleri geniş bir alan açın.

Zemin kaplamalarınızı tercih ederken, şıklığının yanı sıra ne kadar kullanışlı olduğuna da dikkat etmelisiniz. Bazı kaplamaların rahatlıkla bakımları yapılabiliyor olsa da bazıları gerçekten çileden çıkarabiliyor.

Peki, duvarlarınızı boyarken neler yapmalısınız? Odanızın hangi saatlerde güneş ışığı aldığı ve ışığın geliş açısına dikkat etmelisiniz. Modern bir renk tercihi sırasında güneş ışığı vurduğunda boyanın nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Oturma odası tasarımları gerçekten çok güzelmiş, yeni evime mutlaka alacağım bunlardan birer tane..

  2. Ya neden bu kadar zor bu işler, bekliyorum ama gerçekten 5 aydır yeni evim için eşyalara bakıyorum umarım güzel bir şekilde kavuşuruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN